טכנולוגיה

איך בודקים מהירות תשתית אינטרנט

איך בודקים מהירות תשתית אינטרנט Min

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

חשוב לדעת את מהירות תשתית האינטרנט. זה עוזר לכם לקבוע כמה מהיר חיבור האינטרנט שלכם ואם זה אפשרי להשיג את המהירות שאתם רוצים.

כמו כן, ישנן דרכים רבות בהן ניתן ללמוד איך לבדוק מהירות תשתית אינטרנט. אחת השיטות הפופולריות ביותר היא להשתמש בכלי שנקרא Pingdom. הוא מספק סקירה מקיפה של המהירות והשהייה עבור חיבור האינטרנט שלכם.

אמנם ישנם כלים רבים זמינים, אך חשוב לציין שלא תמיד ניתן לסמוך עליהם מכיוון שהם עשויים שלא לספק תוצאות מדויקות או שלא יוכלו לבדוק סוגים מסוימים של חיבורים.

להלן כמה דרכים שבהן תוכלו ללמוד איך בודקים מהירות תשתית אינטרנט -

  • מבחן פינג - בדיקה זו תמדוד את הזמן שלוקח לחבילת נתונים להישלח ממחשב אחד למשנהו ובחזרה. אתם יכולים גם להשתמש בכלי זה כדי לבדוק אם הנתב או המודם שלכם פועלים כהלכה.
  • כלי לבדיקת אתרי אינטרנט - כלי זה יעזור לכם לברר אם האתר שלכם נטען כראוי וכמה מהר הוא נטען. זה כולל גם דרך קלה להשוות אתרי אינטרנט מבחינת זמן טעינה, גודל עמוד וכו'.
  • אפליקציית Speedtest - אפליקציה זו תאפשר לכם לבצע בדיקת מהירות הורדה והעלאה מהירה בכל מכשיר עם חיבור לאינטרנט (סמארטפון, טאבלט, מחשב נייד).

איך בודקים מהירות תשתית אינטרנט - טיפים נוספים

חשוב לבדוק את מהירות האינטרנט שלכם לפחות פעם בחודש. אם אינכם בטוח כיצד לבדוק את מהירות תשתית האינטרנט, הטיפים הללו יעזרו לכם.

הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא להתחבר לאותו שרת ממקומות שונים. אם אחד המיקומים מהיר יותר, אז זה אומר שיש בעיה ברשת עם המיקום הזה ויש לתקן אותה.

אם ספק שירותי האינטרנט שלכם לא יכול להגיד לכם איזה סוג של מהירויות אתם מקבלים, פנו אליו לקבלת מידע נוסף על המהירויות הזמינות באזור שלכם.

כמה טיפים כוללים:

  • ודאו שמותקנת אצלכם גרסה העדכנית של מערכת ההפעלה שלכם.
  • ודאן שהמחשב שלכם מחובר לרשת קווית או אלחוטית התומכת במהירויות גיגה-ביט.
  • נסו להשתמש בדפדפן אחר במחשב או במכשיר הנייד שלכם. (Chrome, Firefox, Safari)
  • ipset - כלי זה משמש למטרות ניהול כתובות IP ופתרון בעיות.

תפריט נגישות אתר