שירותי אינסטלציה

ברזי אינטרפוץ – מידע כללי וטיפול בתקלות

תיקון ברז אינטרפוץ

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

מתכננים חדר אמבטיה חדש? זקוקים לתיקון ברז אינטרפוץ? ריכזנו עבורכם את כל המידע שחשוב לדעת על ברזי אינטרפוץ ועל תיקונם.

אז מה זה ברז אינטרפוץ?

ברז אינטרפוץ הוא הברז הנפוץ ביותר במקלחות ואמבטיות. הברז מורכב מידית אחת, שכאשר היא קרובה לקיר אין זרימת מים וכאשר היא מורחקת מהקיר יש זרימה. סיבוב של הידית לצד אחד יביא ליציאת מים קרים וסיבוב לצד השני יביא ליציאת מים חמים.

קיימים שני סוגים של ברזי אינטרפוץ – "4 דרך" ו"3 דרך". ברז "4 דרך" כולל מנגנון לשינוי של כיוון זרם המים ממקום אחד לאחר. משתמשים בו במקלחת שבה יש ראש מקלחת קבוע ומזלף, או באמבטיה שבה יש מזלף וברז תחתי למילוי.

ברז "3 דרך" הוא זהה, מלבד העובדה שאינו מאפשר לשנות את כיוון הזרם. השמות "4 דרך" ו"3 דרך" מתייחסים למספר דרכי הזרימה שהברז מאפשר (ב"4 דרך" ישנה דרך למים חמים, למים קרים, לראש מקלחת ולמזלף).

מדוע להתקין ברז אינטפוץ?

ברזי אינטרפוץ נוחים מאוד לשימוש. בניגוד לברזים הכוללים ידיות נפרדות לעוצמת הזרם, למים הקרים ולמים החמים, ברזי אינטרפוץ מאפשרים שליטה פשוטה על העוצמה וטמפרטורת המים.

כמו כן, מכיוון שברזי אינטרפוץ כוללים רק ידית (ואולי גם כפתור), הם מעניקים לקיר המקלחת מראה מינימליסטי ואלגנטי.

מה מצריכה התחזוקה של ברז אינטרפוץ ואילו תקלות עשויות להופיע בו?

ברזי אינטרפוץ אינם מצריכים תחזוקה שוטפת כלשהי, וברז איכותי יכול לעבוד שנים רבות ללא תקלות.

עם זאת, מטבע הדברים, לא ניתן להימנע לחלוטין מבעיות. התקלות שלרוב עשויות להופיע בברזי אינטרפוץ הן:

  1. קושי בהזזת הידית – לעיתים, לאחר שימוש רב, הידית עשויה להיעשות נוקשה וקשה להזזה. הדבר קורה בעיקר כתוצאה מבלאי ולא מפגיעה נקודתית בידית, ונובע לרוב מהצטברות של אבנית או חלודה (במקרה של ידית לא איכותית).
  2. זרימה חלשה – לבעיה זו יכולים להיות מספר גורמים, שאינם קשורים בהכרח לברז עצמו, כגון לחץ מים נמוך או חסכן סתום שהותקן בברז. עם זאת, לעיתים מצטברת אבנית בצינורות של הברז, מה שמונע מכמות מספקת של מים לזרום וגורם לעוצמת זרם חלשה.
  3. נזילה – לעיתים, עשויה להיווצר בעיה בידית שמונעת סגירה מלאה של הברז, מה שגורם לנזילה. במקרים קשים יותר הידית תקועה על זרם מים גבוה.

מה עושים כדי לצמצם תקלות?

כמו שאמרנו, לא ניתן להימנע מתקלות באופן מוחלט. עם זאת, שימוש עדין בברז והימנעות מתנועות אגרסיביות עשויים לסייע בשמירתו לאורך זמן. כמו כן, ברזים איכותיים נוטים להחזיק זמן רב יותר ועם פחות תקלות, ולכן מומלץ שלא להתפשר על האיכות בעת הרכישה.

כאשר בכל זאת יש צורך בתיקון ברז אינטרפוץ grohe, חשוב להיעזר בבעל מקצוע מיומן ובעל אמינות, המכיר היטב את הברז שברשותכם. תיקון לא נכון עשוי לגרום לבעיות קשות יותר בעתיד, שיפגעו באיכות החיים שלכם ותיקונן יעלה כסף רב.

אנו נותנים שירות לברזי אינטרפוץ מהחברות casa / grohe / gessi / remer /  ועוד..

חברת "תכלת המים" מתמחה בברזי אינטרפוץ ובתיקונם, תספק לכם טיפול אמין ומקצועי בכל בעיה. אם אתם זקוקים לתיקון ברז אינטרפוץ, אנו מזמינים אתכם ליצור קשר ומבטיחים להעניק לכם את השירות הטוב ביותר שניתן.

תפריט נגישות אתר