אזרחויות ודרכונים

החלפת שם משפחה - כל הדברים הנלווים בנושא

החלפת שם משפחה 2 Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

רוב האנשים משנים את שם המשפחה שלהם כך שיתאים לזה של בן הזוג.

התהליך של שינוי שם המשפחה כך שיתאים לזה של בן/בת הזוג הוא מסורת ישנה, אבל זה לא נהוג באופן נרחב כבר זמן מה.

זה נחשב במקור כדרך לנשים לשמור על זהותן לאחר הנישואין ולילדים יהיה שם משפחה זהה לזה של שני ההורים.

ישנן סיבות רבות מדוע אנשים משנים את שם המשפחה שלהם. יש אנשים שיש להם שם שקשה מדי לבטא, אחרים רוצים להיפטר משם משפחה שיש לו קונוטציות שליליות. אחת הסיבות הנפוצות ביותר לשינוי שם המשפחה היא נישואין.

יש אנשים שמשנים את שמות המשפחה שלהם כדי להקל עליהם למצוא עבודה.

לדוגמה, בתרבויות אסיה, מקובל שאנשים מאמצים את שם המשפחה של אביהם. עם זאת, זה יכול להיות בעייתי בעת הגשת מועמדות לעבודה מכיוון שהמעסיק עשוי לא לדעת את מינו של הפונה. הדבר עלול להוביל לאפליה ולקושי במציאת עבודה.

הוצע פתרון שבו מבקש ישתמש בשם הנעורים של אמו כשם משפחתו בטופס הבקשה. זה יאפשר למעסיקים לדעת שהם שוכרים אישה או גבר ולמנוע אפליה במהלך תהליך הגיוס.

מה היתרונות בהחלפת שם משפחה מכל סיבה שהי

שינוי שם המשפחה שלכם הוא החלטה אישית מאוד. זה יכול להיעשות מסיבות רבות, אבל זו צריכה להיות החלטה זהירה. חלק מהיתרונות של שינוי שם המשפחה שלגם הם שלא תצטרכו לדאוג שאנשים יבטו את שמכם בצורה לא נכונה, ואתם יכולים גם לשנות את הזהות שלכם למשהו ייחודי יותר. ישנם יתרונות רבים נוספים של שינוי שם המשפחה שלכם, אך אלו הם חלק מהיתרונות הנפוצים ביותר.

שינוי שם המשפחה שלכם יכול להיות קשה מכיוון שיכולות להיות בעיות משפטיות מעורבות. ייתכן שיהיה עליכם לשנות את כל המסמכים שקושרו אליכם כגון תעודת ביטוח לאומי, רישיון נהיגה ודרכון. תהליך זה יכול לקחת זמן וזה עשוי לעלות כסף כדי לעשות זאת.

שינוי שם המשפחה שלכם יכול להיות דרך לחוות זהות חדשה, או לכבד מישהו בחייך. זו יכולה להיות גם דרך לברוח מהעבר ולהתחיל מחדש.

יש אנשים שמשנים את שם המשפחה שלהם מסיבות חברתיות, כמו כאשר אדם מנסה לברוח ממוניטין רע. אחרים משנים את שם משפחתם מסיבות אישיות, כמו כיבוד בן זוגם או אביו של הילד. ויש אנשים שמשנים את שם המשפחה שלהם בגלל שהם טרנסג'נדרים ורוצים לקבל את אותו זיהוי חוקי כמו המגדר איתו הם מזדהים.

אנו מקווים שמאמר זה סיפק לכם את כל המידע הנדרש עבור הנושא החלפת שם משפחה.

תפריט נגישות אתר