השקעות

מדריך מקיף להבנת המושג קופת הגמל להשקעה וכיצד היא פועלת

קופת גמל להשקעה Min (1)

שתפו למשפחה וחברים
שגם הם יוכלו להנות מקריאת הכתבה

קופת גמל להשקעה היא חשבון חיסכון המשמש להשקעה במניות ובאג"ח. היא ידועה גם כקרן פנסיה. המטרה העיקרית של חשבון זה היא להבטיח שיש לכם מספיק כסף לפרישה שלכם. כמו כן, מטרת החשבון אינה להרוויח כמה שיותר, אלא לספק למשקיע הכנסה קבועה במהלך פרישתו.

נוסף על כך, קופות גמל להשקעה נתפסות לרוב כאלטרנטיבה זולה יותר לתוכניות פרישה מפני שזהו חשבון המספק שיעור תשואה מובטח על הכסף שהופקד בו. הכסף המושקע בקרן משמש להענקת הכנסה מפנסיה.

בלא מעט מקומות בעולם, חובה על עובדים לתרום לקופת הגמל שלהם אם הם מועסקים בארגון. זה מבטיח שלעובד יהיו מספיק חסכונות כאשר הוא יפרוש ולא יזדקק לסיוע מהממשלה או ממשפחתו במהלך תקופה זו.

העקרונות הבסיסיים של קופת גמל להשקעה

קופת גמל יכולה להיות מושקעת במספר דרכים שונות. הדרך הפופולרית ביותר להשקיע בקרנות כאלה היא באמצעות מניות ומניות, אג"ח, אגרות חוב וקרנות נאמנות.

הסיכונים הכרוכים בהשקעה בקופת גמל אינם מוגבלים להשקעה עצמה אלא גם לסוג ההשקעה שתבחרו. הסיכונים משתנים מסוג השקעה אחד למשנהו וחשוב לך כמשקיע לדעת עליהם לפני שאתה משקיע את כספך שהרווחת קשה.

כאשר אתם משקיעים בקופת גמל, קרן הנאמנות מושקעת במגוון השקעות. זה יכול לכלול מניות, אג"ח, רכוש ומזומן. ככל שההשקעה מסוכנת יותר, כך פוטנציאל הצמיחה גבוה יותר. רוב קופות הגמל מציעות רמות סיכון שונות בהתאם לצרכי המשקיעים. חלקם שמרניים יותר ומציעים תשואות נמוכות יותר אך עם פחות סיכון, בעוד שאחרים אגרסיביים יותר ומציעים תשואות גבוהות יותר עם יותר סיכון.

העקרונות הבסיסיים של קופת גמל הם:

  • זהו כלי השקעה לעובדים לחסוך ולהשקיע כסף לקראת פרישתם.
  • זה נקרא גם קרן נאמנות.
  • קופת גמל יכולה להיות מנוהלת על ידי המעסיק או שהיא יכולה להיות בניהול עצמי על ידי העובד.
  • הכספים מקופת הגמל אינם מחויבים במס עד למשיכתם מהחשבון.

תפריט נגישות אתר